lek. Adam Brzeski

specjalista psychiatra

lek. Grzegorz Bett

specjalista psychiatra

mgr Anna Krzywicka

psycholog kliniczny

psychoterapeuta

mgr Renata Marcinkowska

psycholog

psychoterapeuta

Komunikuje się również w języku migowym.

 

Psychiatra - czym się zajmuje?

To lekarz, który diagnozuje i leczy choroby oraz zaburzenia psychiczne. Pomaga poradzić sobie nie tylko z ich objawami, ale i dociera do przyczyn.
Psychiatria jest dziedziną medycyny, a lekarze psychiatrzy mogą stosować leczenie farmakologiczne i wypisywać recepty na leki.

Czym zajmuje się psycholog kliniczny?

Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania.

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia to metody psychologiczne stosowane w celu pomocy osobom, które zmagają się z różnorodnymi problemami i trudno im radzić sobie z uczuciami oraz trwa to dłuższy czas np. nie potrafią realizować swoich pragnień, dokucza im silne poczucie winy, nie mogą zapanować nad złością, mają trudności w budowaniu związków oraz mają inne niepokojące objawy i czują, że są w kryzysie. A źródło tych kłopotów tkwi w nich samych.

Poradnia mieści się w Lipnie, ul. Tadeusza Kościuszki 21.

Numer kontaktowy: 54 287 26 60

Psychiatra, psycholog, psychoterapeuta Lipno NFZ

Kiedy potrzebna jest psychoterapia?

Jest nam potrzebna, kiedy jest nam trudno radzić sobie z uczuciami i trwa to dłuższy czas. Oczywiście wtedy, kiedy mamy niepokojące objawy.
A zwłaszcza wtedy, kiedy podejrzewamy, że źródło naszych kłopotów tkwi w nas samych.

Psychoterapeuta zajmuje się depresją, napadami lęku,zaburzeniami odżywiania, fobią, obsesyjnymi myślami, przymusem powtarzania określonych czynności, przedłużającą się żałobą, trudnościami
w budowaniu związków.

Możemy sięgnąć po pomoc wtedy, gdy trudno panować nad złością, nie potrafimy realizować swoich pragnień, dokucza nam silne poczucie winy lub z jakiegoś innego powodu czujemy, że jesteśmy w kryzysie.