NZOZ "Mój Lekarz"

Poradnia Dietetyczna Lipno

Magdalena Szatkowska

 Dietetyk kliniczny

Zajmuję się terapią nadwagi i otyłości wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W moim gabinecie znajdują pomoc osoby z chorobami autoimmunologicznymi, chorobami układu pokarmowego, z problemami hormonalnymi oraz metabolicznymi, kobiety w ciąży i karmiące oraz Ci, którzy chcą tylko zgubić zbędne kilogramy oraz poprawić sylwetkę i nauczyć się prawidłowych zasad odżywiania.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez liczne kursy oraz studia podyplomowe. Aktualnie kończę psychodietetykę – jest to doskonałe narzędzie do współpracy z pacjentem nie tylko od strony klinicznej, ale również od strony psychicznej.

Z każdym pacjentem przeprowadzam dokładny wywiad żywieniowy oraz wywiad medyczny. Przygotowuję indywidualny program żywieniowy, żaden pacjent nie otrzymuje jadłospisu wydrukowanego na poczekaniu w trakcie wizyty. Zawsze podkreślam, że jadłospis przygotowany przeze mnie dla pacjenta jest zawsze dopasowany do jego  indywidualnych potrzeb i preferencji smakowych.  Zostaje on przygotowany w oparciu o najnowsze wyniki badań krwi oraz towarzyszące jednostki chorobowe, zażywane przez pacjenta leki, a także własne preferencje dotyczące jadłospisu. Wszystko po to, aby przygotowana dieta była skrojona na miarę i dopasowana do aktualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu nie będziesz miał odczucia „bycia na diecie”, poczucia restrykcji czy rezygnacji. Uważam i wiem to z praktyki, że zmiana sposobu żywienia może okazać się skuteczna tylko wówczas, gdy moje zalecenia będą realne do wprowadzenia w życie. I na takie podejście stawiam w pracy z pacjentem.

Każdego dnia chce pomagać dzieciom, młodzieży, kobietom i mężczyznom w odzyskaniu radości z życia co wiąże się również z czerpaniem radości z jedzenia. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualne. W prowadzeniu pacjentów i układaniu jadłospisów kieruję się zasadą aby diety były proste i szybkie w przygotowaniu a produkty dostępne w każdym sklepie. Największą motywacją dla mnie są sukcesy moich pacjentów, ich uśmiechy na twarzy a także lepsze ich samopoczucie i oczywiście mniejsze rozmiary. Na pierwszych wizytach zawsze pada pytanie „Czy da się tyle schudnąć?, Czy to jest możliwe?” A na kolejnych wizytach kontrolnych widzę uśmiech, zadowolenie bo na wadze pokazują się mniejsze cyferki. Odchudzanie to nie jest tylko zgubienie zbędnych kilogramów, trzymanie się diety przez określony czas. Odchudzanie jest procesem, podczas którego pacjent uczy się zdrowych nawyków żywieniowych, utrwala je aby po zakończonej dietoterapii masa ciała NIE WRÓCIŁA!

Swoich pacjentów motywuję słowami, że człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki. Pamiętaj, że nie tylko rozpisuje dla Ciebie jadłospis i analizuję Twoje nawyki żywieniowe, będę również wdrażać Cię w nowe zasady, będę pomagać wejść na nowe tory a także wspierać w trudnych momentach i kryzysach. Swoim optymizmem potrafię zarazić nawet najbardziej zatwardziałych pesymistów. Uczę pacjentów, że: "Odpowiednie odżywanie to recepta na zdrowie."

Poradnia mieści się w Lipnie, ul. Tadeusza Kościuszki 21.

Numer kontaktowy: 54 287 26 60

Dermatolog Lipno, gabinet dermatologiczny